Четвер, 25.04.2024, 18:31

Вступ до статистики
Урок-семінар
по темі "Вступ до статистики” 11 клас
Мета: сформувати вміння і навички учнів виконувати статистичні дослідження, знаходити моду, медіану, середнє арифметичне, середнє квадратичне, відхилення; виховувати потребу і вміння використовувати набуті математичні знання в практичній діяльності; формувати потребу у веденні здорового способу життя.
Тип уроку – семінар.
Обладнання: бланки з результатами статистичних досліджень; плакати про негативний вплив шкідливих звичок; картки з задачами.
Хід уроку:
І Організаційний момент.
Клас, який на початку вивчення теми поділений на групи займає місця за столами. (4 групи по 6 учнів) Кожна група крім виконаної практичної роботи, яка вимагає проведення статистичного дослідження у вигляді збору даних та їх обробки, готувала міні реферати на тему "негативний вплив алкоголю та куріння на організм підлітка”, та плакати на цю ж тематику.
ІІ Актуалізація опорних знань. Мозковий штурм.
1. Різниця між найбільшим і найменшим значеннями випадкової величини у вибірці – (розмах вибірки).
2. Мода – це те значення випадкової величини, яке – (зустрічається найчастіше).
3. Дано ряд даних вибірки: 5;3;8;4;6;4;9;4;6; Визначити моду – (4).
4. Що потрібно робити з рядом даних вибірки, щоб визначити моду та медіану – (ранжувати).
5. Якщо кількість чисел у ряду непарна, то медіана – (це число, записане посередині).
6. Для парної кількості чисел медіану шукаємо, як – (середнє арифметичне двох чисел, що стоять посередині).
7. Ранжування ряду це – (розташування даних у порядку зростання).
8. Середнє значення випадкової величини х називається середнє арифметичне всіх її значень.
9. Що показує математичне сподівання – (на яке середнє значення випадкової величини х можна сподіватися в результаті спостереження).
10. Способи ілюстрації статистичних досліджень – (полігон, гістограма, всі види діаграм, таблиця).
ІІІ "Бліц-інформ”.
Команди ознайомлюють з своїми повідомленнями і рефератами (див. додаток).
ІV Розв’язування задач.
Капітани команд шляхом випадкового вибору обирають задачі команді. На розв’язання задачі дається до 5 хв. Далі обговорення і пояснення задач з їх демонстрацією.
Задача №1: Скласти таблицю, використовуючи програми Word та Excel . Потреба щоденного споживання вітамінів дорослою людиною: вітамін С – до 100 мг., вітамін B1 – 2 мг., В2 – 2 мг., В6 – 2 мг., вітамін А – 2мг., К – 2мг., В12 – 2мг., D – 10 мг.
Задача №2: За даними МОЗ України станом на 1 січня 2008 р. в Україні зареєстровано 94856 віл-інфікованих українців і 413 – іноземців, в тому числі: у Донецькій області – 15776, Дніпропетровській – 13539, Одеській – 14618, АР Крим – 5863, Полтавській – 1390, м. Київ – 2960.
Побудувати діаграми і графіки до задач.
Задача №3: Здоров’я людини залежить на 20% від стану довкілля, на 20% - від спадковості, на 10% - від системи охорони здоров’я, на 50% - від способу її життя.
Задача №4: Ідеальний рівень здоров’я мають 4% учнів, посередній рівень здоров’я – 46% учнів, задовільний – 38% учнів.
Задача №5: За даними Британської королівської колегії в 1000 молодих людей, що палять в Англії та Уельсі, в середньому 1 людина вбита, 6 осіб – загинуть і 250 помруть від тютюну.
V Захист практичних робіт.
Оголошується тема дослідження. Демонструється виконання дослідження та зображення даних. Формулюються висновки. Робиться порівняльний аналіз з даними попередніх років.
VI Підведення підсумків.
Проводиться оцінювання окремих учнів і груп.
Переглядів: 1038 | Рейтинг: 0.0/0