ТЗШ №16 ім.В.Левицького
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 25.04.2024, 11:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Школа сприяння здоров"ю [31]
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 124
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Школа сприяння здоров"ю » Школа сприяння здоров"ю

Формування навичок ведення здорового способу життя у групі продовженого дня

Формування навичок ведення здорового способу життя у групі продовженого дня

Кожен з нас вчителів знає, як важко навчити дітей читати, писати, рахувати, розв'язувати задачі, але не менш важливим, на сьогоднішній день, є ще одне завдання - навчити бути здоровим, адже лише та людина, яка веде здоровий спосіб життя може бути повноцінною в праці, навчанні, творчості. Актуальність цього питання зростає з кожним роком. Враховуючи всі реалії нашого життя, а особливо несприятливі екологічні фактори, гостро постає завдання вже з молодшого віку вчити дітей вести здоровий спосіб життя, навчати елементарних навичок профілактики захворювань, залучати до занять фізкультури і спорту.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я - Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного, психічного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб, або фізичних вад.

Саме керуючись таким правилом, вчителі школи роблять все, щоб учні разом із теоретичною базою, одержаною на уроках «Основ здоров'я», збагачувати свої знання практичними вправами, що спираються на життєвий досвід.

Дуже добре організували цю роботу вихователі ГПД. На базі початкової школи діє 4 групи, де працюють талановиті, творчі вихователі.

Вже починаючи з 1 класу діти подорожують по Країні Здоров'я, де в ігровій, невимушеній атмосфері здобувають елементарні, прості уявлення про складові здоров'я. Вихователь ГПД 1-х класів Марія Павлівна Козярик постійно веде школу «Малятка - здоров'ятка», «Максимко - крикунець», «Нерозумна Ґава», «Бруднуля - чистюля», «Ведмежа хвороба» - використовуючи такі цікаві вірші, казки, загадки, звичайно, захочеш знати все про здоров'я. Подобається маленьким шестирічкам ігри «Чарівний годинник»(ознайомлення із режимом дня ), «Одягни ляльки згідно з погодою», «Поле Чудес», де темою був розділ «Моє тіло», складене у формі загадок про частини тіла, «Зловредний АП - Чих», де головний герой — мікроб АП - Чих, казка «Пригоди неслухняного Півника», де ознайомилися із вогнегасниками, засобами і правилами їх користування. Цікаво пройшла бесіда «Кожний прилад електричний для дитини небезпечний», де діти не тільки зустрілися із побутовими електроприладами (праскою, телевізором, феном, пральною машиною, пилососом, комп'ютером), але взнали, яку небезпеку можуть нести, і як не допустити виникнення пожежі при невмілому користуванні ними. В подарунок вони одержали книжку-розмальовку «Марічка в небезпеці».

Учні 2-го класу, де вихователь ГПД Світлана Володимирівна Коновал, також вчаться піклуватися про своє здоров'я. Вона прищеплює дітям санітарно-гігієнічні навички, на ГПД постійно діє «Телефон довіри», де діти у ролі лікаря використовуючи вже набуті знання, радять, як вилікувати те чи інше захворювання, а ще є своєрідна телепередача «Планета здоров'я». Відповідно до тієї чи іншої рубрики («Смачного», «Ми і природа», «Знай свій організм», «Фітнес»), діти разом із вихователем, використовуючи групові та інтерактивні методи, розширюють знання про здоровий спосіб життя. Цікаво проходять тематичні валеологічні заняття. «Очі та моє здоров'я», «Цілюща вода», «Уроки Мийдодіра», «Здорові зуби - я здоровий», « шкіра і моє здоров'я», «Бережи свій зір», «Сон та здоров'я», на останньому, діти не тільки взнали про користь  повноцінного сну, але і власноруч виготовили саме - подушечки із заспокійливими травами.

Вихователь також активно залучає до такої співпраці і батьків - лікарів. Ви з їхньою допомогою цікаво і практично пройшли бесіди мами-стоматолога «Чарівна усмішка», батька-ортопеда «Тримаєш спинку рівно», батьків-кардіологів «Щоб стало міцне серце».

Починаючи з 2-го класу діти самі грають у валеологічних казках-виставах. Чудово було проведено музичну казку «Пригоди Оксанки та Іванка у Брудляндії», міні - виставу «Вітаміни і вірус», «Пригода на дорозі», «Про вовка і 7-ро неслухняних козенят»

Велика увага приділяється навичкам культури, гігієни та основним правилам харчування, традиціям української здорової кухні («Наші предки знали, що споживали)

Яскраво і емоційно проходять свята «Осінь - щедра і багата», «Золота осінь йде - дарунки нам несе», «Колобок на новий лад», «Веселий ярмарок», Це дало змогу розширити знання про традиції харчування українців, корисні продукти, роль овочів і фруктів у здоров'ї людини.

Діти також долучаються до пошукової діяльності. Збирають відомості про лікарські рослини, рецепти їх використання у народній медицині.

Підсумком такої роботи стали свята «Таємниця богині «Флори»» та «Зелений дивосвіт». Враховуючи соціальний компонент здоров'я , вихователі намагаються прищепити дітям почуття пошани до родичів, старших поколінь, дбайливе ставлення до молодших сестер і братів.

А також навчають елементарного догляду за тваринами, що є запорукою душевної гармонії, любові до братів наших менших. Було проведено «День котика» (Діти збирали матеріали, вирізки з преси, цікаві факти, малюнки). Номінації: «Найкращий вірш», «Найкращий малюнок»)

Всім відомо, що навіть у найскладніших життєвих ситуаціях важливо вміти створювати добрий настрій, бути оптимістом. Найбільше шкодить здоров'ю зневіра в себе, невпевненість у своїх рішеннях, діях, тому навіть найменша допомога робить дитину значно впевненішою. Ця якість формується і проявляється не тільки в навчанні, але і у позаурочний час. Оксана Михайлівна - вихователь групи 3-х, 4-х класів разом з своїми вихованцями створили школу дитячої творчості, діти своїми умілими руками виготовляють чудові вироби із пластиліну, тканини, паперу, картону, природ. матеріалів. І нове захоплення наших учнів: вироби із бісеру, (справжні шедеври)

Звичайно, говорячи про здоров'я, ми не можемо не враховувати роль рухової активності, фізичних вправ, спортивних годин. Нещодавно Марією Павлівною на ГПД 1-х класів було проведено «Спортивний сміх одром». Веселі естафети, сміх, піднесений настрій і звичайно призи - чудовий результат цього конкурсу.

Наразі, вихователі ГПД школи ознайомлюються із оригінальними формами фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми, Єфименка Миколи Миколайовича, кандидата педагогічних наук, доцента Київського державного інституту фізкультурної культури і пластичний балет, кумедні фізкультхвилинки, заняття - вистави, де основою є дотримання законів природи та всеосяжний ігровий метод.

В школі на базі ГПД діють танцювальні гуртки, де працюють викладачі відомих колективів «АРС», «Мальви» і «Альянсу».

Діти із задоволенням відвідують їх. Підсумовуючи, хочу відмітити, що вчителі і вихователі ГПД роблять все, щоб діти зрозуміли цінність здоров'я у житті людини і навчилися його берегти і шанувати.

Категорія: Школа сприяння здоров"ю | Додав: vovan16ter (09.11.2010)
Переглядів: 3566 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz